Stavební spoření je stále výhodné

Stavební spoření je stále výhodné Stavební spoření je stále výhodné

Stavební spoření je jedním z nástrojů, díky kterému můžete bezpečně zhodnotit finanční prostředky a zároveň je jedním z nejvýhodnějších úvěrů na bytové potřeby. Přestože doba štědré státní podpory, kdy bylo možné získat až 4500Kč ročně, je zřejmě nenávratně pryč, aktuální maximum 2000Kč také není úplně k zahození, jsou to peníze, které na ulici nenajdete. K této částce státní podpory se dostanete, pokud budete spořit alespoň 20 000Kč ročně, což by nemělo činit problém ani skupinám obyvatel s nižšími příjmy. K tomu samozřejmě navíc získáte poměrně zajímavou úrokovou sazbu a možnost výhodného úvěru. Přesvědčte se sami pomocí kalkulačky stavebního spoření, že se i nadále vyplatí, ať už chcete peníze naspořit nebo si je výhodně půjčit. Ačkoliv už není míra zhodnocení finančních prostředků natolik vysoká a mnohým z vás se může zdát výhodnější investovat např. do podílových fondů, nejsou zde v podstatě žádná rizika. Stavební spoření je i nadále nejzajímavějším státem garantovaným způsobem uložení peněz.

Pro případ, že potřebujete financovat vaše bydlení dříve, než jste schopni naspořit cílovou částku a zároveň nepřijít o státní podporu, je možné získat úvěr ze stavebního spoření. K tomu je potřeba splnit několik podmínek, z nichž ty nejdůležitější jsou: spořit na smlouvu alespoň dva roky a mít naspořeno 35 % - 50 % cílové částky. Úvěr ze stavebního spoření je poskytován do výše rozdílu mezi sjednanou cílovou částkou a zůstatkem účtu stavebního spoření. Výhodou je fakt, že úrokovou sazbu znáte již v době založení spoření.

V případě nesplnění podmínek pro čerpání řádného úvěru ze stavebního spoření, je k dispozici ještě tzv. překlenovací úvěr. K jeho dosažení je potřeba doložit účelovost a uzavřít smlouvu o stavebním spoření. Poté účastník ukládá peníze na svou smlouvu o stavebním spoření a zároveň platí úroky. Úroková sazba se pohybuje od 3,7% výše, samozřejmě i v tomto případě je na účet připisována výhodná státní podpora.


3.5.2012 • Archiv článkůKomerční sdělení »